Avukat ve Uzman Arabulucu Burçin Özenli Çabuk, 1986 yılında Eskişehir' de doğmuştur; 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenimini başarıyla bitirmiştir. Özenli Çabuk, hukuk fakültesinde öğrenimine devam ederek aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’ nden de mezun olmuştur.

 

Üniversite eğitimi sırasında AIESEC Uluslararası Öğrenci Topluluğu İstanbul şubesinde aktif gönüllülük faaliyetinde bulunarak liderlik ve toplumsal duyarlılık üzerine dünyanın farklı ülkelerinden birçok öğrenci ile kolektif çalışmalar ve organizasyonlar yürütmüş olup, akabinde Kişisel Gelişim Dergisi’ nde yazar ve muhabir olarak çalışmıştır.

 

Özenli Çabuk bir hukukçunun öncelikle iyi bir araştırmacı ve dinleyici olduğu inancıyla, 2007 yılında belgeselcilik ve araştırmacılık üzerine staj yapmış; yine bu yıl içerisinde 4 ay Amerika’da yaşayarak bir yandan çalışmış bir yandan dil eğitimini tamamlamıştır.

 

2008 yılında üniversite mezuniyeti sonrasında Avrupa Birliği tarafından finanse ve organize edilen Avrupa Gönüllü Hizmet projesi kapsamında Almanya’ nın Bonn ve Ulm şehirlerinde 10 ay kadar çeşitli projelerde çalışmış; aynı zamanda Almanca eğitimi almıştır.

 

Özenli Çabuk, 2009 yılında İstanbul Barosu’ na kayıt olarak Barsan Global Lojistik A.Ş. bünyesinde avukatlık stajına başlamış; bilgili ve deneyimli bir avukat olan Avukat Suat Ergin yanında stajını tamamlamıştır. Akabinde ise kendisi için bir okul olarak gördüğü İplikcioğlu Hukuk Bürosu’ nda çalışmaya başlamış; mesleğin başında genç bir avukat olarak büyük bilgi ve deneyim kazanmış; birçok şahıs ve şirkete dava ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

 

Özenli Çabuk, 2012 yılı Eylül ayından itibaren ise Eskişehir’ de serbest avukatlık yapmakta olup, evli ve iki çocuk annesidir; ayrıca İngilizce ve Almanca bilmektedir. 

 

Özenli Çabuk, 2020 yılından itibaren ise Eskişehir ve çevre illerde uzman arabulucu olarak hizmet vermekte ve iş hukuku, ticaret hukuku, tüketici hukuku alanlarında zorunlu ve ihtiyari arabuluculuk kapsamında uzman arabulucu olarak çalışmaktadır. 

 

Özenli Çabuk Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu, Eskişehir ve çevre illerde ticaret, şirketler ve sözleşmeler hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, aile hukuku, miras hukuku, sigorta hukuku, gayrimenkul hukuku, icra ve iflas hukuku, idare ve vergi hukuku, tüketici hakları hukuku alanlarında şahıs ve şirketlere dava ve danışmanlık hizmeti vermekte; ayrıca zorunlu ve ihtiyari arabuluculuk kapsamında iş hukuku, ticaret hukuku, tüketici hukuku uzmanlık alanları kapsamında uzman arabulucu hizmeti sunmaktadır. 

YUKARI
ÇIK
Eskişehir Web Tasarım